I v současnosti se řada firem stále inspiruje baťovskými principy a snaží se o jejich aplikaci. Firmy zajímá, jakým způsobem firma Baťa fungovala, jaké principy Baťa uplatňoval nebo jak dokázal měnit myšlení lidí. České tiskové agentuře to sdělila projektová manažerka Nadace Tomáše Bati Gabriela Culík Končitíková. Nadace připravila na právě proběhlý víkend ve Zlíně dvoudenní konferenci Principy Baťa v praxi, které se zúčastnila stovka podnikatelů. Firmy se podle slov svých ředitelů snaží především o komunikaci, transparentnost a spolupráci a řada z nich například zakládá vlastní školy.

Podle manažerky Nadace Tomáš Bati nebylo cílem setkání poukazovat na historii, ale poznat skutečný odkaz Tomáše Bati, a to v několika oblastech – racionalizace práce, vytváření vztahů se spolupracovníky, zákazníky a obchodními partnery. „V neposlední řadě také upozornit na jedinečnou vlastnost Tomáše Bati – měnit sebe a následně i lidi okolo sebe,“ doplnila Končitíková, podle níž byly pro Baťu důležité sdílené hodnoty. „Některé firmy si stěžují, že nemají kvalitní lidi a loajální zaměstnance. Ale lidé se nemění, i Baťa si je musel vychovat. Dokázal geniální věc, ,svou‘ firmu přetvořil na ,naši‘ firmu.“

Důležitá byla podle Končitíkové rovněž transparentní komunikace i mzdy, schopnost vychovat si vlastní lidi a vzdělávat je: „Například prodavač nerovná se podavač, u Baťů se říkalo, že boty dokáže podat i opice, ale prodat, to už je něco jiného. Prodavač byl psycholog, toto nyní chybí, spousta firem hledá lidi, kteří dokážou prodat jejich produkt.“

Inspirací baťovskými principy se netají třeba zakladatelé zlínské firmy Tescoma nebo Stanislav Martinec, majitel vizovické společnosti Koma, vyrábějící modulární systémy. Koma například provozuje vlastní školu, kterou projde každý nový zaměstnanec. Martinec si zakládá na otevřenosti. „Říkáme výsledky každý měsíc všem technikům, vědí, jak jsme na tom.“ Některé z principů však podle Martince dnes již nelze aplikovat. Za Bati se například při přijímání nových zaměstnanců ověřovalo v domovské obci, jaký je to člověk a zda nemá problémy. V dnešní době také není reálné, aby byl systém tak tvrdý, jako byl za Baťů.

Řadu Baťových principů se snaží uplatnit rovněž ředitel břeclavské společnosti Fosfa Ivan Batěk. Firma také založila vlastní školu. „Je to však mnohaletá záležitost, jde o živý organismus, aby byly všechny části v souladu,“ říká ředitel. Podle něj stojí firma na čtyřech pilířích – respektu, úctě, disciplíně a vzájemné důvěře. „Začíná fungovat, spíš začíná klíčit, že spolu lidé začínají spolupracovat,“ dokončil Batěk.