Tři čtvrtiny Čechů by uvítaly možnost přihlašovat se do svého mobilního bankovnictví otiskem prstu. Tak to ukázal průzkum, který pro Raiffeisenbank zpracovala agentura NMS Market Research. Banka inspirovaná klienty nyní tuto možnost zavádí.

Raiffeisenbank nabízí možnost přihlášení prostřednictvím otisku prstu všem uživatelům služby Mobilního eKonta. „Pokud telefon přihlášení pomocí otisku prstu podporuje, může si klient tento rychlejší způsob přihlašování povolit. Uživatelé operačních systémů iOS a Android se tak už nemusí přihlašovat pouze prostřednictvím číselného kódu, takzvaného S-pinu,“ říká mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká. S odkazem na výsledky loňského reprezentativního průzkumu lze předpokládat, že tuto novinku ocení většina klientů. Téměř tři čtvrtiny dotázaných totiž tehdy uvedly, že by právě tuto formu přihlašování do mobilního bankovnictví u své banky ocenili.

Silný bezpečnostní prvek

Otisk prstu je dnes v celé řadě oblastí běžně používán jako jeden ze způsobů spolehlivého ověření identity člověka. „Otisk v principu splňuje podmínky takzvaného silného ověření uživatele. Pracují s ním nejen kriminalisté, ale také úřady nebo výrobci zabezpečovacích systémů. Moderní biometrické čtečky na otisk prstu nelze jen tak ošálit ani rozhodit. Kvalitní senzor si poradí s vlhkými, ušpiněnými nebo mastnými prsty a většinou je korektně rozpozná,“ říká Tomáš Rosa, odborník na zabezpečení a kryptologii Raiffeisenbank.

Základní informace o Raiffeisenbank

Raiffeisenbank poskytuje již 25 let široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele v České republice. Banka obsluhuje klienty v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).