Poslanci měli v plánu se začít zabývat návrhem na zmírnění protikuřáckého zákona. Prozatím ho ale odložili až na konec příštího týdne. Před tím budou schvalovat vládní novelu o podnikání v cestovním ruchu.

V úvodním kole by se měli následně zabývat mimo jiné návrhem TOP 09 na změny výpočtu mateřského příspěvku. Předloha o cestovním ruchu předpokládá vznik garančního fondu, který by sloužil k lepšímu zajištění ochrany klientů cestovních kanceláří v případech úpadku. Cestovní kanceláře by do něho odváděly část ročních tržeb.

Návrh na zmírnění protikuřáckého zákona by provozovatelům umožnil zřizování kuřáren v restauracích, divadlech, kinech a dalších kulturních zařízeních i na sportovištích včetně hal. Menší hospody nebo bary, v nichž se nepodává jídlo, by mohly být kuřácké.

Novela, za níž stojí Marek Benda z ODS, se týká i samotných hostinských. Zrušila by jejich odpovědnost za to, že podají alkohol dospělé osobě, u níž panuje podezření, že pak bude vykonávat činnost, kterou by mohla někoho ohrozit nebo poškodit majetek.

ČTK